Fujicolor C200

Takto pred rokom som absolvoval cestu do Afriky, o ktorej som ti kúsok povedal v článku o jednom lacnom filme Kodak ColorPlus 200. Je to film, ktorý som „špeciálne“ volil na môj trip a ako som vtedy hovoril, bol som veľmi očarený  fotografiami, ktoré som naň nafotil.

Dnes budem krátko hovoriť o ďalšom cenovo prijateľnom filme. Tentokrát z fabriky Fujifilm, a je ním Fujicolor C200. Ide o 35mm negatívny farebný film pre bežné použitie na dennom svetle s procesom vyvolávania C-41 (CN-16), a citlivosťou ISO200.

Balenie 36 snímkového filmu Fujicolor C200

Fujicolor 200 v skratke

  • Výrobca: Fujifilm Corporation
  • ISO: 200 (DIN24°)
  • Dostupné formáty: 35mm (kinofilm), k dispozícii v počte snímkov: 24 alebo 36
  • Proces vyvolávania: C-41/CN-16
  • Hlavné výhody: nízke zrno, ostré fotky, prirodzené farby
  • Dostupnosť: ★★★★☆

Fujicolor C200 je film, ktorý Fujifilm ponúka, a je súčasne jedným z dvoch filmov v spotrebiteľskej sérii Fujifilm, spolu so Superiou. Aj keď je C200 najlacnejšia voľba, vôbec to nemusí znamenať najhoršia.

Vlastnosti filmu

Fujicolor C200 je naozaj vyvážený film, ktorý podáva pomerne širokú paletu farieb. Rovnako ako u mnohých filmov značky Fujifilm, zelená je jednou z jej najsilnejších farieb. Nie je tak živá ako pri Superii, ani tak teplá ako pri Kodak Colorplus 200. Tak akurát.

Fotenie na film s citlivosťou ISO200 poskytuje veľmi prirodzené a príjemné modré tóny, skutočne širokú tonalitu a prekvapujúco, hoci ide o spotrebiteľský film, vo výškach celkom odpúšťa. Červené tóny sú trošku tlmené.

Portréty

Fujicolor C200 nie je film určený na portréty, ale aj napriek tomu podáva naozaj dobrú prácu. Prirodzené tóny pleti vykresľuje trochu horšie niekedy purpurovejšie ako v reálnom živote. Ak by si ho však chcel využívať na portréty stačí ho pullovať a teda fotiť na nižšie ISO.

Dostupnosť

Fujicolor C200 je ľahko dostupný film. Je za veľmi prijateľnú cenu aj pre fotografa, ktorý začína na film fotiť.

Záver

Čo povedať na záver? Fujicolor C200 je veľmi sympatický film, ktorý šetrí tvoju výplatu a umožňuje ti vychutnávať si radosť z fotenia na film plnými dúškami. Poskytuje krásne výsledky. Využiješ ho hlavne v exteriéri počas krásnych slnečných dní, ale pri dobrom osvetlení sa osvedčí aj v interiéri.

Samozrejme, profesionálny film ako Portra alebo Fuji Pro poskytujú omnoho kvalitnejšie a lepšie fotky ako C200. No úplná presnosť farieb a vysoká ostrosť nie je cieľom spotrebiteľských filmov, akým C200 je. Zámerom je baviť sa, umožniť zachytiť momenty na film. A ja by som ho odporučil každému fotografovi, najmä tým, ktorí majú menší budget. Hoci možno technicky nedokonalý, ale za to stále mnohými milovaný.

Diskusia

2 komentáre

No ja musím poopraviť môj doterajší názor na tento film a vychváliť jeho špecifickú filmovú tonalitu, farby parádne. Odtieň pleťovky podáva, tak ako bolo spomínané v článku, viac do sýtejších farieb, ale aj to je veľké plus, ak sa chcete odlíšiť. Už teraz sa teším na to, kedy tento film opäť použijem :).

C200 som si taktiež v poslednom čase veľmi obľúbil a rád na ňu fotím. Teraz som nakúpil Superiu, film, na kt. som začínal – trochu nostalgie, tak uvidíme ako to vypáli, ale C200 nikdy nesmie chýbať v chladničke 🙂

Pridaj komentár

Tento formulár je chránený službou hCaptcha a vzťahujú sa naň Zásady ochrany osobných údajov .