Vitaj na Fotímnafilm.sk

Volám sa Djibril a fotím na film.

Tento blog som založil v roku 2016 s cieľom viac sa popri práci realizovať. Zo začiatku išlo o menší osobný projekt, no časom sa ku mne pripojilo viac ľudí, a získal si väčšiu popularitu.

Portrét od Barbory Kmeťkovej

Na film som fotil už dlho a veľmi ma bavilo si v tejto oblasti rozširovať svoje vedomosti. Čítal som mnohé zahraničné blogy a knihy. Chýbalo mi niečo také aj na Slovensku. Chýbal mi relevantný zdroj spoľahlivých informácií o fotení na film. Veľa som si čítal, pýtal sa známych, kamarátov a fotografov v mojom okolí a naberal nové a nové informácie. Chcel som tieto informácie posúvať ďalej a šíriť tak nadšenie a krásu fotenia na film.

Ako som sa k foteniu na film dostal?

K foteniu na film som sa dostal v 14 rokoch, kedy som dostal od môjho kamaráta Prakticu MTL5B, s ktorou sa hrával jeho syn a pohadzovala sa mu po byte. Začal som experimentovať s filmami, učil som sa film vyvolávať, a tak ma to bavilo, že som “nakazil” aj svojho dobrého spolužiaka. Ten mal narozdiel odomňa Nikon FM2, čo som mu veľmi závidel.

“Prečo vôbec fotíš na film?”

Túto otázku dostávam veľmi často. Svoj fotoaparát nosím všade a fotím všetko, čo sa dá a tak, keď ma niekto zo známych zazrie, automaticky sa ma spýta, čo to mám. Mnohí sú udivení a páči sa im myšlienka fotenia na film. Iní tomu celkom nerozumejú.

Bez ohľadu na to ako ľudia reagujú, fotím na film preto, lebo to pre mňa znamená viac ako len rozhodnutie ako niečo odfotím. Profesiou som grafik a fotograf. Tvorenie bolo od malička mojou veľkou vášňou. Zo začiatku som sa snažil tvoriť všemožnými spôsobmi a chcel som byť dobrý v každej oblasti umenia. Túžil som krásne maľovať, kresliť, fotiť, hrať na hudobný nástroj, spievať a ďalšie… Vyčerpávalo ma to a tak som postupne vypustil všetko až na grafický dizajn a fotografiu.

Čo tu nájdeš?

Často dostávam e-maily s otázkami, aké fotoaparáty sú dobré, ako vyvolávať či skenovať film alebo aký film, by som odporučil. Odpovede na presne tieto otázky a ešte mnoho ďalšieho nájdeš tu.

V rámci blogu Fotímnafilm.sk som s ďalsími šikovnými ľuďmi spracoval niekoľko základných kategórií, ako sú recenzie fotoaparátov, recenzie filmov, tipy a techniky alebo dokonca rozhovory s ďalšími fotografmi, ktorí fotia na film.

Snažím sa články pravidelne či menej pridávať a písať o všetkom, čo ťa môže obohatiť, aby si sa naučil niečo nové alebo si si len spríjemnil večer pri káve, vínku alebo pivku. Fotenie na film ma baví a chcem, aby bavilo aj teba! Mimochodom, ak by si sa chcel pridať, neváhaj ma kontaktovať!

Tento blog je domovom každého, kto fotí na film. Môžeš sa zapojiť, zdieľať články, klásť otázky alebo len ticho sledovať. 🙂 Všetci sú vítaní. V prípade potreby ma môžeš kontaktovať na: djibril@fotimnafilm.sk

error: © Fotimnafilm.sk