Volám sa Djibril a fotím na film

Vitajte na mojom blogu! Volám sa Djibril a toto je digitálny denník analógovej fotografie, ktorý vznikol v roku 2016 z lásky k filmu. Mojím cieľom je ukázať krásu filmu a filmových fotoaparátov a zdieľať toto nadšenie s ďalšími priateľmi analógovej fotografie.

V 14 rokoch som dostal od môjho kamaráta Prakticu MTL5B, čím som sa dostal k filmovému foteniu. Dnes už fotím na film nejakú tú dobu a na tomto blogu sa s vami delím o tom, čo som sa za tú dobu naučil.

Keď som na film fotiť len začínal, veľmi ma bavilo rozširovať si vedomosti v tejto oblasti. Kníhkupectvá, internet a rôzne ďalšie blogy mi poskytovali široké spektrum informácií, a tak som naozaj necítil núdzu. Avšak postupom času mi chýbalo niečo podobné aj na Slovensku, v slovenčine.

Ako som zvyšoval počet informácií, rástla aj túžba tieto informácie posúvať ďalej a šíriť tak moje nadšenie pre filmové fotenie. Myšlienka vytvoriť tento projekt bola založená na láske k foteniu na film a frustrácii, ktorá vyplynula z nedostatku spoľahlivých informácií a referenčného materiálu o fotení na film v slovenskom jazyku.

Cieľom je ukázať krásu filmu, filmových fotoaparátov a šíriť nadšenie s druhými.

V rámci blogu sa snažím písať články o všetkom, čo s filmom súvisí. Témy, ktoré ťa môžu obohatiť, naučiť ťa niečo nového, alebo ti len spríjemnia ráno pri káve, obed pri jedle, alebo večer pri víne.

Písanie článkov a údržba tohto blogu si vyžadujú úsilie, čas a financie. Na stránke sa nenachádzajú žiadne reklamy a veľmi si prajem, aby to tak aj zostalo. Ak by si preto chcel vyjadriť svoje uznanie a podporiť tento projekt, urob tak cez môj Buy Me a Coffee Roll of Film profil. Ďakujem!

Často kladené otázky

Otázky + odpovede

Čo je to Fotímnafilm.sk?

Fotimnafilm.sk je digitálny denník analógového fotografa, venovaný každému, kto rád fotí na film. Cieľom je ukázať krásu filmu, filmových fotoaparátov a podeliť sa o toto nadšenie s ostatnými.

Prečo fotíš na film?

Na film fotím pretože ma obohacuje. Celý proces fotenia a následného spracovania filmu je proces, ktorá neustále učí, a pomáha mi byť lepším fotografom.

Môžem tento blog nejako podporiť?

Samozrejme! Údržba tohto webu si vyžaduje veľa úsilia a prostriedkov. Ak chceš podporiť moju prácu, môžeš tak urobiť na mojej Buy Me a Coffee stránke.

Máš ďalšie otázky?

Ak máš akékoľvek otázky, neváhaj ma kontaktovať. Napíš mi na djibril@fotimnafilm.sk a rád ich zodpoviem.

Aktualizované 31. júla 2023