Vitaj na Fotímnafilm.sk

Vitaj na mojom blogu. Fotimnafilm.sk je digitálny denník analógovej fotografie, venovaný každému kto rád fotí na film. Cieľom je ukázať krásu filmu, filmových fotoaparátov a deliť sa o toto nadšenie s druhými.

Volám sa Djibril a fotím na film s fotoaparátom Zorki 4

Ahoj 👋

Volám sa Djibril a fotím na film.

Fotímnafilm.sk je digitálny denník analógového fotografa, založený v roku 2016.

K foteniu na film som sa dostal v 14 rokoch, kedy som dostal od môjho kamaráta Prakticu MTL5B. Dnes už je to nejaký čas čo na film fotím a na tomto blogu sa delím o to, čo som sa za ten čas naučil.


Ako sa to začalo

Prečo vznikol tento projekt?

Ako som na film fotil, veľmi ma bavilo si v tejto oblasti rozširovať svoje vedomosti. Kníhkupectvá, internet, blogy mi poskytovali široké spektrum informácii, a núdzu som naozaj necítil. Avšak chýbalo mi niečo také aj na Slovensku, v slovenčine.

S narastajúcim počtom informácií rástla aj túžba tieto informácie posúvať ďalej a šíriť tak moje nadšenie k foteniu na film.

Cieľom je ukázať krásu filmu, filmových fotoaparátov a deliť sa o toto nadšenie s druhými.

Myšlienka vytvoriť tento projekt bola teda založená na láske k foteniu na film, ale zároveň aj na frustrácii, ktorá vyvierala z nedostupnosti spoľahlivých informácií a referenčného materiálu o fotení na film v slovenskom jazyku.

Fotím na film na môj prvý fotoaparát Praktica MTL5B
Ja a moja Practica MTL5B v roku 2009

O čom

Čo tu nájdeš?

V rámci blogu sa snažím písať články o všetkom s filmom spojeným. Témach, ktoré ťa môžu obohatiť, naučiť ťa niečo nové. Alebo si len tak spríjemniť ráno pri káve, obed pri jedle, alebo večer pri víne.

Dojmy

Návody

Rozhovory

Pridaj sa k nám

Komunita Fotím na film

Tento blog nie je len o mne. A preto, v rámci mojej snahy deliť sa s ostatnými som vytvoril komunitu fotimnafilm na Reddite. Bez ohľadu na to, či fotíš na film deň, alebo si už skúsený fotograf, som si istý, že tu nájdeš to svoje.

Komunita Fotím na film na Reddit

Často kladené otázky

Otázky + odpovede

Čo je to Fotímnafilm.sk?

Fotimnafilm.sk je digitálny denník analógovej fotografie, venovaný každému kto rád fotí na film. Cieľom je ukázať krásu filmu, filmových fotoaparátov a deliť sa o toto nadšenie s druhými.

Prečo fotíš na film?

Na film fotím pretože ma obohacuje. Celý proces fotenia a následného spracovania filmu je proces, ktorá neustále učí, a pomáha mi byť lepším fotografom. lebo to pre mňa znamená viac ako len rozhodnutie ako niečo odfotím.

Môžem tento blog nejako podporiť?

Samozrejme! Budem veľmi rád! Tento blog je domovom každého, kto rád fotí na film.

Máš ešte ďalšie otázky? Napíš mi!

V prípade potreby ma neváhaj kontaktovať. Napíš mi na djibril@fotimnafilm.sk a ja rád zodpoviem tvoje otázky. Posnažím sa odpísať do jedného pracovného dňa.

Naposledy aktualizované 21. októbra 2022.