Louve Dubuc Babinet

Louve Dubuc je mladá, 22 ročná, talentovaná fotografka z Paríža, na ktorú som nedávno narazil na Instagrame. Louve fotí všetko čo ju zaujíma. Všetkých, ktorých má rada. Fotí svoj pohľad na svet a preto je taká výnimočná.

Články pravidelne aktualizujem, ale niekedy sa mi to nepodarí včas. Tento článok som už viac ako rok neaktualizoval, preto je možné, že niektoré informácie už nie sú úplne presné.

Fotí na film. To je názov novej rubriky o fotografoch, ktorí fotia na analóg. Začneme ju trošku medzinárodne, konkrétne o talentovanej fotografke z Francúzska. Na Louve som narazil na Instagrame len nedávno. Jej tvorba je veľmi pekná a tak si myslím, že určite stojí za to sa o nej dozvedieť viac. Ale nechajme ju, nech o sebe povie viac.

Salut Louve. Prosím predstav sa našim čitateľom.

Bonjour. Volám sa Louve, mám 22 rokov a žijem na predmestí Paríža vo Francúzsku. Študovala som film, scenárstvo a réžiu, a momentálne pracujem na svojom prvom projekte. 🙂

Fotiť na film som začala minulý rok, keď sa mojej mamke podarilo opraviť jej Nikon Fe2 a dostala som ho ako darček k Vianociam. Bol to presne ten fotoaparát, ktorým fotila mňa a mojich súrodencov, keď sme boli malí. Je to pre mňa veľmi vzácny dar.

Aký je tvoj obľúbený fotoaparát? Aký film používaš?

Veľké skúsenosti s inými fotoaparátmi nemám a preto môžem povedať, že môj obľúbený fotoaparát je ten, ktorý momentálne mám! Keď som bola mladšia, skúšala som nejaké od Lomography a starý kompakt od Pentaxu, ale vždy sa vraciam k môjmu Nikonu.

Čo sa týka filmov, skúšam všetko možné. Môj obľúbený film je Color Implosion od Adox-u, predávaný v Lomography (v Paríži je Lomography obchod, kde trávim veľmi veľa času). Nedávno som si však kúpila film od Dustina Adamsa, psychedelic blue a už sa neviem dočkať kedy ho vyskúšam!  On sám ich upravuje a  predáva na jeho webe. Výsledky sú naozaj experimentálne a mne sa to veeeeľmi páči. Taktiež fotím aj na čiernobiely film, no myslím si, že radšej mám farebné.

Čo fotíš najradšej?

Najradšej fotím ľudí, ktorých mám rada. Vytvorila som si určitý druh obsesie, fotiť ľudí, ktorých mám rada „pre prípad“. Je pre mňa dôležité, aby ľudia, o ktorých sa zaujímam videli ako ich vidím a fotím ja. Krásnym príkladom toho sú fotky mojich synovcov – mám ich tisícky, pretože si myslím, že je dôležité dokumentovať to ako rastú a menia sa. A taktiež im chcem ukázať moje fotky, keď budú starší.

Rada však fotím aj miesta, ktoré navštevujem. Častokrát ma fascinuje architektúra a farby mesta.

Prečo fotíš na film?

Fotenie na film som objavila pred rokom a doslova to zmenilo môj život. Fotenie fotiek tak ako si ich pamätáš v mysli a potom ich vidieť na papieri je ten najkrajší pocit. Dodáva to niečo navyše k rozhodnutiu či to odfotíš alebo nie. Dodáva to hodnotu kráse, ktorú vidíš vo veciach a pomáha ti to uvedomovať si či na tom skutočne záleží.

Moji kamaráti taktiež fotia na film a naše výhľady na svet a pohľady sú naozaj odlišné. Keď sa spoločne pozeráme na fotky, ktoré sme spolu v ten večer odfotili, nenájde sa ani jedna fotka, ktorá by vyzerala podobne. Je to tak preto, lebo pre každého z nás je hodnota vecí, ktoré fotí, iná.

Pre mňa je však fotenie na film ten najúprimnejší, najvierohodnejší spôsob ako ukázať svoj ja.

nephew

000386850001 b006993-r1-23-24

Čo je podľa Teba unikátne na tvojej práci?

V skutočnosti si nemyslím, že moja práca je unikátna či niečím iná. Fotím to, čo milujem, veci, ktoré považujem za zaujímavé, veci, ktoré by podľa mňa mali byť videné.

Teda, určitým spôsobom to môže robiť moje fotky unikátne, pretože zobrazujú môj spôsob videnia života a vecí, ale na druhej strane to platí na každého, kto je aspoň trošku úprimný.

Kam by si sa chcela so svojou fotografiou dostať? Máš nejaké ciele?

Nafotila som sériu fotiek v utečeneckých táboroch. Sú to fotky utečencov, s ktorými som pracovala a učila ich francúzsky. Veľmi rada by som s tým niečo robila. Myslím si, že je dôležité, aby ľudia videli aké to je. Veľmi rada by som urobila výstavu alebo vydala knihu, s týmito fotkami, ale cítim, že potrebujem urobiť ešte niečo viac. Kvôli zdraviu a osobným problémom som musela s prácou s utečencami skončiť, ale verím a dúfam, že sa mi podarí sa k tomu dostať znova a nafotiť viac.

Čo by si odkázala chlapcom a dievčatám, ktorý s fotením na film práve začínajú?

Moja jediná rada je: ver si a experimentuj. V živote sú príjemné prekvapenia a nepríjemné prekvapenia. Fotky, s ktorými budeš spokojný/á, ale aj s tými, z ktorých budeš sklamaný/á. Neber sa vážne, bav sa, skúšaj nové veci, neboj sa veci pokaziť, pretože nech sa deje čokoľvek, fotky ostávajú v tvojej mysli!

Ak chceš vidieť viac Louve tvorby, sleduj jej Instagram

***
Všetky fotky boli použité s dovolením autora.

Obsah článku

Pridaj komentár

Tento formulár je chránený službou hCaptcha a vzťahujú sa naň Zásady ochrany osobných údajov .