Olympus Mju II „Mjúčko“ je tak známy a rozšírený foťáčik, že je z neho už pojem. Tento kompaktný point & shoot si našiel miesto v srdci asi každého kto ho vlastní. Jednoducho povedaná – je malý, je šikovný a robí dobré fotky. Kedže jeho recenziu na blogu už máme, nebudem sa preto veľa rozpisovať. Tento článok je skôr zbierka názorov 5 piatich ľudí, prečo im tento legendárny kompakt vyhovuje.

5 ľudí 5-krát o Olympus Mju

Barbora

Mju som si hneď zamilovala, je to to super “spoločník” na cesty! Osobne ho využívam na hlavne street fotografiu, pretože je kompaktný, ľahko ovládateľný a nenápadný.

Peter

Nosím ho so sebou takmer všade. Na prechádzky, do obchodu, výlety, dovolenku, dokonca aj do práce. Je to môj milovaný spoločník a nedám na neho dopustiť. Po vyvolaní prvého filmu som si uvedomil že vo foťáku, ktorý je len o čosi väčší ako krabica od zápaliek sa ukrýva veľa muziky.

Prekvapivo ostré fotky skoro pri každom stlačení spúšte. Vďaka objektívu s ohniskom 35mm a sveteľnosťou f/2,8 sú fotky dostatočne svetlé aj pri nedostatku svetla. Na cesty nemusím ťahať ťažké zrkadlovky, úplne mi postačuje táto malá „hračka“. Navyše je odolná voči striekajúcej vode, teda ho kľudne vyberiem aj keď prší, dokonca aj keď snežení.  Mjučko odporúčam každému kto chce fotiť na film. Má svoje chyby, ale jeho kvality tie chyby 100x prevyšujú.

Lukáš

Najlepší fotoaparát je ten, ktorý má fotograf stále pri sebe. Práve s Mjučkom je to možné, zmestí sa do každého vrecka a tým pádom je stále ready to go. Vďaka Mju som vyfotografoval mnoho záberov, ktoré by som s veľkou zrkadlovkou určite neodfotil. Mju sa dostane tam, kde by to s iným aparátom nebolo možné. Na tento fotoaparát sa každý pozerá ako na nejakú hračku, no opak je pravdou. Keď potom ukazujem priateľom fotografie odfotené týmto strojčekom na vlasy, všetci sú istým spôsobom užasnutý ako je to možné. Tento fotoaparát má u mňa špeciálne miesto. Je to dokonalý zápisník na všetky momenty. 

Maťo

Na Mju fotím najradšej z jednoduchého dôvodu: Mám ho stále pri sebe a je pripravený urobiť fotku vždy a všade, pretože je to jediný foťák s autofokusom a bleskom ktorý mám. Takže stačí iba namieriť, cvaknúť a ísť ďalej. Aj keď pri fotení na film nemám rád automatiku ani blesk, pri tomto malom zázraku to rád odpustím. (Doteraz obdivujem ako do tých malých rozmerov všetko vtesnali)

Ráchel

Najlepšie fotky sú tie, ktoré nám zostanú len v hlave. Často je to práve preto, lebo v tej jedinečnej situácii nemáme foťák. Práve toto u mňa vyriešil Mju. Kedže Mju je malý a ľahunký, vždy ho môžem mať so sebou. A tak je to môj ideálny fotoaparát na zachytávanie kažodenných situácií. Odkedy ho mám, nosím ho všade.

Toľko chvály v jednom článku. Zaslúžene? To už je každého osobný názor. Ale ak hľadáš fotoaparát na film ktorý je malý, „easy to use“ a má dobrú kvalitu fotiek – Mju by mohol byť pre teba!

***
Všetky fotky boli použité s dovolením autorov.


Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.