O projekte

Ako sa to začalo?

Blog Fotímnafilm.sk bol založený na jeseň v roku 2016. Chcel som vytvoriť menší osobný projekt, v ktorom by som sa popri práci mohol viac realizovať. Keďže rád fotím na film, rozhodovanie o čom bude, netrvalo dlho. Odlíšiť sa taktiež  nebolo ťažké, keďže veľa blogov o fotení na film zatiaľ na Slovensku nie je. Problém som však videl v tom, ako písať a ako odovzdať pridanú hodnotu čitateľom? Inšpiráciou mi boli zahraničné blogy ako The Casual Photophile, 35mmc, Emulsive a iné, ktoré pravidelne čítal.

Fotímnafilm.sk je internetový domov venovaný každému, kto rád fotí na film. Cieľom je ukázať krásu filmu, filmových fotoaparátov a deliť sa o toto nadšenie s druhými.

Kto je za tým?

Djibril [čítaj: džibril] je zakladateľ blogu a autor väčšiny článkov. K foteniu na film sa dostal cez kamaráta, ktorý mu požičal starú Prakticu MTL5B a začal ho učiť o fotografii. Vtedy nevinná zábava, dnes spôsob obživy. 

Prečo to robíš?

Myšlienka vytvoriť tento projekt bola založená na láske k foteniu na film, ale zároveň aj na frustrácii, ktorá vyvierala z nedostupnosti spoľahlivých informácií a referenčného materiálu o fotení na film. Dôvod prečo to robím je ten, že sa chcem deliť o to, čo som sa naučil a zažil a tak priniesť užitočné informácie, skúsenosti, tipy a myšlienky o filme.

Môžem aj ja napísať článok?

Samozrejme! Budem veľmi rád! Stále hľadám ľudí, ktorí radi fotia na film a chceli by sa deliť o svoje skúsenosti písaním. Ak si aj ty jedným z nich, rád sa s tebou dohodnem na spolupráci. Pošli všetky tvoje otázky a návrhy. Budem sa veľmi tešiť. 

Michal a Ráchel pravidelne či menej pravidelne prispievajú rôznymi článkami. Michal sa počas mladosti venoval hlavne grafike a tvoreniu s ceruzkou či perom v ruke. Jeho láska a vášeň pre vizuálne umenie ho posunula k foteniu na film a teraz cvaká s nami. Z času na čas napíše niečo pekné o veciach, ktoré ho nadchli, autoroch a fotoaparátoch. Ráchel naopak fotografiu študovala a tak sa v nej stvorilo ešte väčšie nadšenie pre filmovú fotografiu. Okrem toho, že fotí na film, zdravo varí, číta knihy a zaujíma sa o módu. Sú to nadšenci, viac či menej skúsení, s ktorými nás spájajú sympatie k filmu. Veľmi im všetkým ďakujeme za pomoc.

Verím, že ti tento blog prinesie úžitok a radosť.

~ Djibril

error: © Fotimnafilm.sk