O nás

Ako sa to začalo?

Blog bol založený na jeseň v roku 2016. Djibril chcel vytvoriť menší osobný projekt, v ktorom by sa popri práci mohol viac realizovať. Keďže rád fotí na film, rozhodovanie o čom bude, netrvalo dlho. Odlíšiť sa nebolo ťažké, keďže veľa blogov o fotení na film zatiaľ nie je. Problémom však bolo, ako písať, ako odovzdať hodnotu čitateľom? Inšpiráciou mu boli zahraničné blogy ako The Casual Photophile, 35mmc, Emulsive a iné, ktoré pravidelne čítal.

Fotímnafilm.sk internetový domov venovaný každému, kto rád fotí na film. Cieľom je ukázať krásu filmu, filmových fotoaparátov a deliť sa o toto nadšenie s ďalšími.

Prečo to robíte?

Djibrilova myšlienka vytvoriť tento projekt bola založená na láske k foteniu na film, ale zároveň aj na frustrácii, ktorá vyvierala z nedostupnosti spoľahlivých informácií a referenčného materiálu o fotení na film. Dôvod prečo to robí je ten, že sa chce deliť o to, čo sa naučil a zažil a tak priniesť užitočné informácie, skúsenosti, tipy a myšlienky o filme.

Kto je za tým?

Djibril

Djibril [čítaj: džibril] je zakladateľ blogu a autor väčšiny článkov. K foteniu na film sa dostal cez kamaráta, ktorý mu požičal starú Prakticu MTL5B a začal ho učiť o fotografii. Vtedy nevinná zábava, dnes spôsob obživy. 

Ráchel

Talentovaná Ráchel, ktorá fotografiu študovala a škola v nej vytvorila nadšenie pre filmovú fotografiu. Okrem toho, že fotí na film, výborne varí, číta veľa kníh a dobre sa oblieka. Má rada Michala a dobrú hudbu a stará sa o náš Instagram.

Michal

Michal sa počas mladosti venoval hlavne grafike a tvoreniu s ceruzkou či perom v ruke. Jeho láska a vášeň pre vizuálne umenie ho posunula k foteniu na film a teraz cvaká s nami.

Zuzka

Zuzka je najmenší člen našej lode. Stará o to, aby to čo sa napíše znelo zrozumiteľne, bolo spisovné a vždy všetko skontroluje ešte pred publikovaním. Sme veľmi radi, že ju máme!  

Ostatní autori

Všetci tí, ktorí nám pomáhajú. Nadšenci, viac či menej skúsení, s ktorými nás spájajú sympatie k filmu. Veľmi im všetkým ďakujeme za pomoc.

Môžem aj ja napísať článok?

Samozrejme! Budeme veľmi radi. Stále hľadáme ľudí, ktorí radi fotia na film a chceli by sa deliť o svoje skúsenosti písaním. Ak si aj ty jedným z nich, radi sa s tebou dohodneme na spolupráci. Pošli nám všetky tvoje otázky a návrhy. Budeme sa veľmi tešiť.

Veríme, že ti tento blog prinesie úžitok a radosť.

Scroll Up