Ahoj Dorotka. Na úvod sa nám,prosím predstav.

Ahoj! Volám sa Dorota, mám 22 rokov a som z Ružinovského hoodu a.k.a. 821 ružinovčan na palube!

Kedy si začala fotiť na film a prečo?

Fotenie ma odjakživa bavilo. Svoju dráhu som začala úspešne fotením na “mydielko” – taký ten maličký kompaktný foťáčik, s ktorým som fotila v macre chrobákov na tráve, dovolenky, rodinné foto.. atď. 😀 Ale teraz vážne, moje prvé skúsenosti s fotením na film som získala fotením na mamin Nikon, ktorý sama používala veľmi dlho. Neskôr som prešla na digitálnu zrkadlovku, ktorú som dostala od kamaráta. Brala som ju všade, všetko fotila. Bola mojím veľkým spoločníkom na cestách. Neskôr prišiel do cesty Lomo Fisheye, do ktorého som sa hneď zamilovala zamilovala.

Aký je tvoj obľúbený fotoaparát? Rada s filmami experimentuješ alebo preferuješ jeden konkrétny?

Momentálne je pre mňa šampiónka Yashica Mat124ka. Aj keď je pravda, že som na veľa foťákov nefotila, Yashica je jednoznačne top. Čo sa týka filmu, favorita nemám žiadneho. Možno je to tým, že na Slovensku k dispozícii veľa filmov na stredoformát nie je a väčšinou som taká, že si poviem “teraz idem fotiť” schmatnem foťák, utekám do obchodu a vyberám film podľa toho, aký majú. Rada fotím na Ilford XP2, Lomography Black&White alebo klasický farebný od Lomography.

dorota novakova fotenie na film yashica

dorota-novakova-fotenie-na-film-yashica

Čo fotíš najradšej?

Pravdou je, že nie je nič čo by som fotila rada a čo by som fotila nerada. Fotím to, čo vidím, čo žijem a čo ma napĺňa, robí mi radosť. Výlety, dovolenky, priateľov, rodinu, všetko čo žijem zachytávam na filme svojou milovanou Yashicou. Najdôležitejšia je pre mňa atmosféra. To, čo som zažívala v danej chvíli sa snažím posúvať ďalej.

dorota-novakova-fotenie-na-film-yashica-1
dorota-novakova-fotenie-na-film-yashica-1

Máš nejaké vysnívané ciele či túžby, kam si sa rada so svojou fotkou dostala?

Nič veľké. Chcem vo fotení určite pokračovať. Experimetovať, skúšať nové veci, naberať skúsenosti a zlepšovať svoj vzťah k fotografii na film.

dorota-novakova-fotenie-na-film-yashica-3dorota-novakova-fotenie-na-film-yashica-13

dorota-novakova-fotenie-na-film-yashica-14

Ďakujeme. Chcela by si odkázať niečo naším čitateľom?

Hlavne nech fotia. Nech sa deje čo sa deje, treba fotiť! Toť asi vše 🙂

Djibril
Autor

Zakladateľ a autor blogu. K foteniu na film sa dostal cez kamaráta, ktorý mu požičal starú Prakticu MTL5B. Odvtedy ho fotenie na film ozaj baví a veľmi rád sa delí o tieto emócie s druhými. Momentálne fotí na Yashica-MAT 124G, Leica M6 a Olympus µ[mju:] II.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.