analog-projekt-365

Je tu ďalší rok. Píše sa 2017 a ako to už býva zvykom, vždy na začiatku niečoho robíme v živote rôzne „doležité“ rozhodnutia, dávame si ciele. To všetko preto, lebo chceme, aby to bolo dobré, aby sme sa mali dobre a bolo nám dobre. A tak je to aj na začiatku tohto roku. Ja sa priznám, že si žiadne nedávam. Možno je to aj chyba, neviem to zhodnotiť. Avšak jedným z tých, ktorý si takéto ciele dáva je Maťo, a to konkrétne Projekt 365.

O čo ide? Je to celoočný projekt – 365 dní, počas, ktorého odfotíš jednu fotku denne – napríklad seba, alebo niečoho čo ten daný deň vystihuje, a na konci roka máš okrem dobrého pocitu, že si to dal aj prekrásnu zbierku momentov, zážitkov, tvárí, na ktoré keď sa pozrieš, vyvolajú v tebe všetky tie úžasné pocity, ktoré si vtedy prežíval. Ako to Maťo chce dosiahnuť a ako sa dostal k tejto myšlienke už povie on sám.

Ahoj, volám sa Maťo a #fotimnafilm, ale o tom niekedy potom 🙂 Nedávno som mal možnosť kúpiť relatívne lacno pár kinofilmov (za 20 Kč/~0.75 Eura jeden), 10 filmov x 36 políčok a nápad nenechal na seba dlho čakať. Už dlhšie som chcel vyskúšať nejakú tristošesdesiatpäťku, ale stále mi chýbal nejaký ten impulz.

Moja predstava je odfotiť práve jednu fotku každý deň. O rok vyvolať filmy a čudovať sa čo som odfotil alebo neodfotil..

Takže filmy a nápad by už boli 🙂 Kedže takýto projekt si vyžaduje nosiť každý deň foťák, vyhradený iba na toto so sebou, chcel som niečo malé čo sa zmestí do vrecka. Ani jeden z mojich filmových foťákov to bohužial nespĺňa 🙁

Do oka mi padol Lomo LC-A. Veľkostne vyhovuje. Síce je to úplne automatický foťák, ale s “retro” vzhladom, takže nemám nič proti :). Dokonca má hľadáčik nad objektívom, takže s ním pojdu fotiť moje obľubené symetrické fotky.

View this post on Instagram

Kuk #lomolca

A post shared by Mato Peto (@matopeto) on

Filmy, nápad a foťák by už boli. Nie je prečo odkladať začiatok. Intuícia, mi ale vravela že by som mal novo získaný Lomo vyskúšať. Vybral som sa teda na fotoprechádzku, nafotil jeden film, nechal vyvolať, netrpezlivo dva dni čakal a ejhľa, dobre že som to urobil. Na filme nebolo ani jedno políčko exponované 🙁 to by bolo prekvapenie o rok po projekte 🙂

Nevadí, základ bude naozaj spoľahlivý fotoaparát. Na prvý mesiac použijem svoj overený Nikon FG-20. Je v ňom síce ešte pár políčok nedofotených, ale dofotím a začnem symbolicky 1.1.2017

View this post on Instagram

#vprazeblaze #ishootfilm #beer #vltava #duck

A post shared by Mato Peto (@matopeto) on

Napadajú ma rôzne “vylepšenia” ako každý mesiac fotiť na iný film a iný foťák. Vyvolávať každý mesiac priebežne a pod. Uvidí sa za jazdy. O tom ako sa mi darí splňať stanovenú normu Vás budem priebežne informovať.

Pustili ste sa niekedy do nejakého 365 projektu? Bol úspešný? Ako by ste vylepšili ten môj? Máte tipy napríklad na filmy, ktoré by som mal vyskúšať? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť v kometároch.


Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.